אוגוסט 2012
ריהוט סביבתי

ריהוט סביבתי

בקשנו מהמעצב התעשייתי דוד פרץ לעצב ספסל, עציץ, ופח  שישתלבו באופן טבעי ופונקציונלי בסביבה. התוצאה לפניכם.

דוד פרץ מעצב תעשייתי:
חברת איטונג ביקשה שאעצב ריהוט רחוב, הכולל ספסל, עציץ, ופח.
הנחייה המרכזית הייתה לעצב אלמנטים מבטון, שצריכים להתמזג בסביבה הציבורית. בקשה נוספת הייתה, שהם יהיו פשוטים מבחינת המורכבות של תבניות ליציקה.
בשלב הראשון ביצעתי מחקר שטח. הלכתי למרחבים ציבוריים שונים - ביקרתי בטיילת, בפארקים, ובין בניינים. רציתי להבין היכן בדיוק ממוקמים המוצרים האלה בחוץ והיכן הם יותר דומיננטיים. חיפשתי את ההיגיון מאחורי הדברים. 
עוד בדקתי איך ניתן לעצב מוצר מעניין וחדשני מבטון, ויחד עם זאת שלא יפריע לזרימה של הרחוב, אלא שיתמזג, שיהיה חלק ממה שיש שם, ולא איזה מונומנט.
עם ההנחות האלו התחלתי לעצב. 

5118 Rihut Gan
כך עיצבתי את הספסל, יציקת בטון בשילוב מתכת ועץ בחיבורים. נוצר ספסל חדשני, עם חיתוכים בסיסים שמעניקים מראה קליל ונקי. ברמה הפונקציונאלית, התייחסתי לרוחב, ובניתי את זה כך שיהיה ניתן להרחיב ולצמצם בהתאם לשטח, מבלי לפגוע בעיצוב. כמו כן דאגתי שיהיו רווחים בין יחידות הבטון, כך שלא יאגרו מים.

את אותה התייחסות תרגמתי גם לעיצוב הפח, והעציץ. העציץ בנוי מ – 2 יחידות. כל יחידה חוזרת על עצמה בזוית שונה, כך שמתקבל מראה ורסטילי, מעניק עניין מבחינת הצבעוניות, גוון כהה וגוון בהיר של הבטון. למעשה ניתן גם להרכיב 3 יחידות ולשחק איתן, ובכך לתת התייחסות מעניינת ואסתטית יותר לאלמנט שכיח.

כותרת לסרטון