ניוזלטר דצמבר 2014
מהפכת האיטונג הצמנטי

 מהפכת האיטונג הצמנטי. ראיון עם צבי אלדר- סמנכ"ל תפעול באיטונג

Zvi Eldar

 מה הוא איטונג צמנטי?

אם בעבר יוצר האיטונג מנוסחה שבה המרכיב הפעיל העיקרי היה סיד (ומכאן צבעו הלבן) איטונג צמנטי מיוצר לפי נוסחת ייצור שבה המרכיב הפעיל העיקרי הוא צמנט. שאר המרכיבים כמעט ולא השתנו, כמו גם תהליך התפיחה שנותן לו את החללים הקטנים שלו.

 IMG 8665

מהם היתרונות באיטונג צמנטי לעומת האיטונג הקודם?

בראש ובראשונה חוזק הבלוק, חוזק לחיצה חוזק שליפה וחוזק הדבקות, וכן עמידות הבלוק בפני רטיבות, וקצב ספיחת המים שלו, שהוא איטי ביותר, בעיקר ביחס לבלוקים אחרים. הדבר הנוסף שהנוסחה החדשה איפשרה לנו, הוא ייצור מוצרים בטווח רחב מאוד של משקלים. אם בעבר ייצרנו בלוקים בארבע צפיפויות שונות, היום אנחנו מייצרים בלוקים בשבע צפיפויות שונות, החל מ- 200 ק"ג/מ"ק (לוחות בידוד) ועד 650 ק"ג/מ"ק (בלוקים אקוסטיים).

DSC 0798

 

 

DSC 0795

אילו מוצרים חדשים מיוצרים בעקבות המעבר לרצפט צמנט?

בלוק אקוסטי לקירות הפרדה במשקל 650 ק"ג/מ"ק, בלוק תלת שכבתי לבניה קונבנציונאלית – איטונג XT שמגיע לערכי בידוד תרמי מדהימים (r=2.43) ולוחות הבידוד לאיזולציה, בעלי מוליכות תרמית שדומה יותר לקלקר מאשר לאיטונג.

לוחות הבידוד הם פיתוח ייחודי שלנו. הגינו את הרעיון לאחר כנס של כל יצרני האיטונג באירופה, שהתקיים בפולין. ראינו שם חומר בידוד מותפח שנקרא מולטיפור, שהוא לא איטונג אלא מיוצר אחרת ודומה מאוד לקלקר. כשחזרנו לארץ, חשבנו למה לא לנסות ולהגיע למוצר דומה בטכנולוגיית האיטונג, והתחלנו בהדרגה להוריד את כמות המוצקים באיטונג על מנת להגיע למשקל קל ככל האפשר. 

 למידע נוסף על איטונג צמנטי צפו בסרטון קצר >>

למגוון חומרי בניין של איטונג

כותרת לסרטון