ניוזלטר יולי 2014
חיפוי אבן על איטונג- חזק יותר, קל יותר, בטוח יותר!

התקנים בתחום חיפוי אבן בבניינים, מחמירים מאוד ודורשים רמה גבוהה של בטיחות, מכיוון שאריח הנופל ממגדל מגורים עשוי לעשות נזק רב ואף לפגוע בחיי אדם. השיטות שהיו נפוצות עד היום לחיפוי אבן אינן עונות על הצרכים של ענף הבניה- הן מבחינת דרישות הבטיחות והן מבחינת קלות ומהירות היישום.

על מנת לעמוד בדרישות התקן המחמירות,  על הבלוק לעמוד בדרישות מחמירות של חוזק הדבקות וחוזק שליפה. לשם כך, ייצרו באיטונג בלוק ייעודי, מסיבי יותר, צפוף יותר, וחזק יותר, העונה לדרישות התקן. (מספק חוזק הדבקות מינימאלי של 0.7 מגפ"ס, וחוזק שליפה מינימאלי של 1,500 ניוטון).

איטונג מייצרת בלוק ייעודי ומחוזק, המיועד לענות על דרישות התקן החדש לעיגון אבן בהדבקה ועיגון מכני. עד היום השיטה העיקרית לעיגון אבן בבניה הייתה השיטה הרטובה, בשיטה זו מעגנים רשת אל קיר הבלוקים על גבי שכבת ההרבצה ועל הרשת תולים את האבנים אחת אחת.

DSC 0046

בחיפוש אחר שיטת עיגון בטוחה יותר וקלה לביצוע, פותחה השיטה החדשה המצוינת בתקן 2378 חלק 4. השיטה החדשה מורכבת משני שלבים- הדבקת אריחי החיפוי לקיר, ועיגון האריחים בדיבל הננעץ בקדח במרכז האבן. הקדח מכוסה לאחר מכן לקבלת מראה אחיד וחלק של חיפוי האבן.

חשוב לדעת! איטונג מייצרת בלוק ייעודי לשיטה זו, הנקרא איטונג לחיפוי אבן בהדבקה ועיגון מכני. אין להשתמש בבלוק הבניה הרגיל של איטונג בשיטה זו לחיפוי אבן, בלוק זה מתאים רק לעיגון בשיטה הרטובה.

לסוגים נוספים של חיפוי אבן מבית איטונג

למידע נוסף על שיטות בניה באיטונג >>

לחומרי הבניין של איטונג >>

כותרת לסרטון