ניוזלטר יולי 2014
מיגון אש- הגנה אקטיבית או פאסיבית?

עם בוא הקיץ, הים והחופש, מגיע גם החשש משריפות. שריפות במבנים עשויות לגרום נזק כבד בנפש וברכוש, ונעשים מאמצים רבים למנוע אותן מראש, ע"י תקנים ותקנות. בשנים האחרונות הוחמרה התקינה בתחום ופותחו מגוון רחב של אמצעי הגנה אקטיביים ופסיביים.

הגנה פאסיבית מפני שריפות | חומרי הבנייה והאיטום במבנה שהם בלתי דליקים, אשר מעכבים את התפרצות השריפה ומאפשרים מרווח פעולה.

הגנה אקטיבית מפני שריפות | מערכות הגילוי וההתראה מפני שריפה כמו גלאי עשן, מינדפים, מתזים, פירי דיחוס וכו'.

בעוד שהגנה אקטיבית מטרתה למזער את הנזק לאחר התפרצות האש, מטרת ההגנה הפאסיבית היא מיגון אש ומניעת התפרצות אש מלכתחילה. שתי השיטות חיוניות במאבק בשריפות, אך העובדות בשטח מוכיחות כי לאורך זמן קטנה יעילותם של אמצעי ההגנה האקטיביים בשל בלאי ותחזוקה לקויה ורבות מהן אינן עומדות במבחן המציאות, לכן חשיבותה של ההגנה הפסיבית, אשר אינה דורשת תחזוקה, גדולה עוד יותר.

 Fire Soloutionsjpg

 הגנה פסיבית – בנייה נכונה!

הבשורות הטובות  - יש דרך לצמצם באופן משמעותי את הנזקים במבנה וזאת ע"י בנייה מראש בחומרים עמידים בשריפה כמו האיטונג. לפי בדיקות במכון התקנים ומקרי שריפה שהיו, נמצא כי מבנה האיטונג וחוזקו אינם נפגעים בעת שריפה!

לאיטונג תכונות ייחודיות לעמידות באש, הוא חומר בלתי דליק (לפי סיווג חומרים של מכון התקנים) אינו נפגם או נהרס בעת ואינו פולט חומרים רעילים בשריפה. כושר הבידוד התרמי המעולה שלו מאפשר לו למנוע התפשטות אש בין חדרים ויצירת מוקדי שריפה חדשים.

בשל כושר עמידות האש הייחודי של חומר האיטונג, נעשה בו שימוש במגוון ישומים בארץ ובעולם, בניהם- מחיצות אש, מבני חשמל ומכשור רגיש, פירי דיחוס, דלתות אש, ועוד.

Fire Soloutions Catalog3

למידע נוסף על עמידות איטונג באש >>

כותרת לסרטון