בידוד מפני מעבר רטיבות

 • בידוד מפני מעבר רטיבות

  בידוד מפני מעבר רטיבות

  בלוק האיטונג סופח מים לאט יותר מכל בלוק אחר, ומכיוון שהוא בלוק נושם מונע היווצרות עובש ופטרת בקיר.

  רטיבות, אפשר למנוע את זה

  מעבר ליישום נכון של קירות הבית, מה שקובע אם תהיה לכם רטיבות בבית או לא, זה הבלוקים איתם תבנו את הבית. כאשר אתם בוחרים בלוקים לבניית הבית שלכם בדקו עד כמה הבלוקים סופחים מים. מעבר לבעיה האסתטית, רטיבות, עובש ופטרת בקיר, עלולים לגרום לבעיות בריאותיות בעיקר במערכת הנשימה. הבשורות הטובות הן שניתן למנוע את היווצרות הרטיבות בקירות הבית.

  ההגנה מפני רטיבות של בלוק האיטונג

  המבנה הייחודי של הבלוק, מונע גם מעבר רטיבות והיווצרות עובש ופטריות בקיר כיוון שהוא סופח מים פחות מבלוקים אחרים. בלוקים העשויים האיטונג, בנוי חללים קטנטנים שאינם מחוברים זה לזה, כך שהאיטונג, מאט את קצב חדירת המים ומאפשר לבלוקים לנשום, ואינו גורם לעובש ופטרת בקיר.
  מאותן סיבות תופעת העלייה הקפילארית (חלחול מים מהרצפה לתוך הקירות) הנפוצה בקירות הבנויים מבלוקים אחרים, אינה רלוונטית בקירות ומחיצות הבנויים מבלוקי איטונג.

  לפי התקן, בתהליך הבנייה, יש ליישם שכבת הרבצה צמנטית (טיח) על קירות החוץ, כדי למנוע חדירת רטיבות. בפועל, קיימים מקרי כשל רבים ביישום הטיח, אשר כתוצאה מהם מחלחלים מים אל הבלוקים. קירות הבנויים מבלוקים בעלי חללים מאפשרים מעבר רטיבות דרך החללים ביתר קלות ועשויים לגרום לנזילות, לעובש ולפטרת בקיר.

  מניעת רטיבות גם במחיצות

  מחיצות איטונג הינן אידיאליות לחדרים רטובים בשל עמידות החומר ברטיבות לאורך שנים. כאשר בונים את מחיצות הפנים באיטונג אין צורך בחומר מיוחד לחדרים רטובים.

כותרת לסרטון