הוראות יישום וטיפול באריחי טרצו

להורדת הוראות יישום להדפסה >

1. אין להחזיק אריחים ליד הבנין תקופה ארוכה (חודשים), מחשש שהם יקבלו כתמים.
2. אריחי סומסום יש לרצף סמוך לקבלתם ולא יאוחר משבוע ימים, יש לתאם ההספקה בהתאם.
3. יש להשתדל להזמין אריחים בהתאם לכמות בקומה או בדירה ולא לערבב אריחים ממשלוחים שונים באותו חדר.
4. אנו עושים מאמץ להוביל את האריחים בזהירות מירבית ע"י אנשים המיומנים לכך ולכן בעת הרמה, טעינה, הובלה ופריקה שלכם יש לנהוג באריחים בזהירות ולהימנע מגרימת חבלות.
5. הכנסת האריחים לדירה חייבת להתבצע באופן שבו יוכנסו לכל חדר מספר אריחים הדרושים לאותו חדר בלבד, כדי למנוע את טלטולם מחדר לחדר.
6. מומלץ לבצע חיתוכים באריחי הטרצו (כאשר נדרש) בעזרת מכונת חיתוך, ולא לשוברן בפטיש. כך ניתן לעשות שימוש בשני חלקי האריחי ולמזער פסולת ופחת.
7. מומלץ להזמין כמות גדולה יותר של אריחים ולשומרם למקרה של צורך בהחלפה עתידית (לדוגמה במקרה של התפוצצות צינור מתחת לרצפה), זאת מכיוון שמרצפות מתאריכי ייצור שונים עלולות להיות בעלי גוון שונה, ואגרגט שונה במקצת.
8. יש לרצף על חול/סומסום יבש בלבד. כאשר משתמשים בסומסום, יש לוודא שהוא רחוץ ויבש, וששכבת הטיט תהיה 25 מ"מ לפחות.
9. באריחים בהירים יש להשתמש בצמנט לבן לחול המיוצב ולטיט.
10. אין להצמיד אריחים, כדי למנוע שברים בפאות.
11. אין לרצף אריחים פגומים או בעלי מראה חריג.
12. אין להעמיס את הרצפה בעומסים כבדים לפני תום 28 ימים מיום ייצור האריחים.
13. לאחר הריצוף, יש להגן על האריחים מפני פגיעות אפשריות בהמשך פעולות הבניה. אין להשתמש בחומרים העלולים להכתים את האריחים כגון קרטונים או ניילון שלא מאפשר לאריחים לנשום.
14. ניקוי הרצפה לאחר הריצוף יעשה בשני שלבים:
א. הסרת שאריות חומרים יבשים, חול , פסולת אדמה, שאריות בטון או מלט וכו' על ידי טיאטוא.
ב. הסרת שיירי לכלוך עיקשים תיעשה על ידי קרצוף וניקוי רטוב במכונת ניקוי. הניקוי ייעשה במים נקיים בלבד, או בתוספת דטרגנט שערך ה- PH שלו בטווח 9-12 .
אין להציף את הרצפה במים ולשאוב את המים והלכלוך בזמן הקרצוף. במידה ומבצעים ליטוש, יש לעשות זאת רק לאחר 4 שבועות מתום הריצוף, לפי התקן מומלץ לבצע ליטוש יבש בלבד!
15. לפרוט נוסף יש לעיין ולנהוג על פי ההוראות בתקן ישראלי 1629 .
16. האריחים מגיעים לאתר הבניה רוויים במים. המים והרטיבות גורמים לשינוי גוון הרקע במרצפות. לאחר הכניסה לדירה וניקיון הדירה, מתחיל תהליך "הייבוש העצמי" של המרצפות, תהליך זה נמשך 4 עד 6 חודשים מיום הריצוף. בחורף לעיתים אף יותר. הברקת המרצפות, דהיינו ביצוע פוליש ווקס לפני תום תקופת הייבוש, גורמת לכליאת המים והמלחים בתוך המרצפת, דבר הגורם לשינויים בגוון המרצפת. לפיכך, כדי למנוע תופעות אלו יש לבצע את הפוליש רק לאחר 4 עד 6 חודשים ממועד הריצוף. סילר, שהוא חומר המעכב ספיגת כתמים ומים - מומלץ לבצע רק לאחר ייבוש מלא של הרצפה.
17. הטיפול השוטף הוא למעשה אחזקת הרצפה במצב נקי, ע"י ניקוי ושטיפה במים, תוך שימוש במוספי ווקס נוזליים כתוספת למים. יש להשתמש על פי הוראות יצרני הדטרגנטים, ובכמות שלא תגרום להחלקה על פני הרצפה. רצוי אחת ל 3-4 שבועות ולא בכל שטיפה.
18. השימוש בדטרגנטים חריפים (חומרי הלבנה וכו') או חומצות אסור בהחלט.
19. אין להשאיר מים על הרצפה, ויש לנגב במטלית יבשה לאחר השטיפה.
20. מומלץ לנגב מיד כתמים מסוגים שונים למניעת היספגותם ברצפה.

כותרת לסרטון