בחירת קבלן שלד

בונים את ביתכם?

בחירת אנשי המקצוע עימם תעבדו, ולהם תשלמו את מיטב כספכם, היא הבחירה המשמעותית ביותר שתעשו במהלך הבנייה. אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר עבורכם הוא- קבלן שלד.

חשוב ביותר לבחור קבלן שלד מנוסה, אמין ומקצועי, כיוון ששלד הבית המהווה את הבסיס לבית כולו, ומניח את היסודות לאיכות החיים בבית בעתיד.

בחירת קבלן שלד

טיפים לבחירת קבלן שלד

1. דבר ראשון - כימיה. התרשמו באופן כללי מהאדם העומד מולכם. בדקו שיש בניכם בסיס לקשר טוב ושפה משותפת והכי חשוב- הקשיבו לתחושת הבטן.

2. לראות עבודות קודמות - חשוב לראות בתים שהקבלן בנה, בשלבי בנייה שונים.

3. לשמוע עדויות - חשוב לדבר עם בונים פרטיים שבנו עם הקבלן בעבר. עדיף כאלו שכבר מתגוררים בבית ולשאול אותם על תהליך העבודה, עמידה בזמנים, ואיכות הבנייה.

4. להשוות מחירים - כמו כל בונה פרטי העומד מול תקציב מוגבל, גם אתם בוודאי מחפשים את ההצעה הזולה ביותר, אבל, כדאי לשים לב, אם אחת ההצעות נמוכה באופן משמעותי כדאי לבדוק היטב! יתכן שהקבלן טעה בחישוב או החסיר פרט חשוב, יתכן שהוא חוסך באיכות חומרי הגלם וכד'.

5. לתאם מראש את הביצוע - אם יש בתכנון הבית שלכם אלמנטים מיוחדים ודאו שמצאתם קבלן שלד היודע לבצע אותם ושיש לו ניסיון בביצוע אלמנטים דומים.

6. לבחור קבלן שלד קרוב - בדקו באיזה אזור גיאוגרפי הקבלן בונה בדרך כלל. מומלץ לבחור בקבלן שנמצא קרוב לאזורכם ברוב שעות היום, מה שיבטיח פיקוח שלו בשטח ולא בשלט רחוק.

7. לבחור את הצוות - במידה והקבלן בו אתם מעוניינים, מחזיק מספר צוותי עבודה, ודאו שאתם מקבלים את הצוות החזק שלו, שבנה את הבתים שראיתם, ולא צוות אחר. לכל קבלן שלד יש צוות או שניים ותיקים ומנוסים, עליהם הוא שומר במשך שנים. דאגו שהבנייה תתבצע על ידי צוות כזה.

8. לשלם בזמן, הנכון - קבלנים מקצועיים דורשים תשלום בסיום שלב בעבודה. מומלץ לא לבחור קבלן שלד שמתעקש לקבל דמי קדימה לעבודה.

מעורבות בכל שלב

חשוב להיות מעורבים בשלבי העבודה, להראות נוכחות בשטח, לשאול שאלות ולהתעניין. היו מעורבים גם בבחירת חומרי השלד (בלוקים, צבע וכד') בררו פרטים והתייעצו עם בעלי ניסיון ואל תסמכו בעניים עצומות על הקבלן או האדריכל. לא תמיד הם בעלי אינטרס זהה לשלכם.

בניה באיטונג

כי קירות לא מחליפים

זכרו, תוכלו להחליף ריצוף, מטבח, קרמיקות, אפילו משקופים וחלונות אבל לא תוכלו להחליף את שלד הבית! לכן כדאי לבנות אותו מהחומרים האיכותיים ביותר, ולעבוד עם אנשי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון.

כנסו לצפיה בסרטון לבונה הפרטי >>

כותרת לסרטון