בניה ירושלמית באיטונג

חברת איטונג מציעה מספר שיטות ליישום איכותי של קירות בחיפוי אבן, אשר משלבים את כל היתרונות- חזית אסטטית, חוזק עיגון, עמידות בפני רטיבות ונוחות תרמית בפנים הבית. בשיטה זו ניתן למנוע את תופעת העיבוי (קונדנסציה) ולהקטין משמעותית את עלויות הפעלת מערכות מיזוג האוויר בבית.

אבן ירושלמית של איטונג

חוזק עיגון

חיפוי האבן מתאפשר על ידי קשירת האבנים לרשת מתכת המחוברת לקיר. עיגון הרשת לקיר הינו על פי דרישות תקן ישראלי 2378 חלק 2. לשם עיגון הרשת לקיר נעשה שימוש במסמר מתפצל, עוגן ייעודי לבלוקי איטונג, אשר מאפשר יישום פשוט ומהיר (מתבצע בדפיקה בלבד, ללא קידוח או הדבקה) ומבטיח חוזק ובטיחות.

בידוד תרמי ונוחות תרמית

הנוחות התרמית במבנה מורכבת משני פרמטרים- התנגדות תרמית ומסה תרמית. הראשון מתייחס ליכולתו של החומר לבלום מעבר חום או קור מהחוץ לפנים ואילו השני מתייחס ליכולתו של החומר לאגור בתוכו חום או קור ובכך לשמור על הטמפ' הרצויה במבנה לאורך זמן (גם לאחר שהופסק המיזוג). בשל המבנה המיוחד שלו משלב בלוק האיטונג בצורה האופטימאלית את שני הפרמטרים.

עמידות בפני מעבר רטיבות

מבנהו הייחודי של בלוק האיטונג הבנוי חללים קטנטנים שאינם מחוברים זה לזה, מאט את קצב חדירת המים ומאפשר לבלוק לנשום, כך שהוא מקטין את תופעת העיבוי (קונדנסציה) ומצמצם היווצרות עובש ופטרת בקיר.

להורדת קטלוג בניה ירושלמית >>

שלוש דרכים ליישום השיטה

שיטה 1- קיר איזולציה מאוחרת:
השיטה הנפוצה ביותר כיום, בה משמש בלוק האיטונג לבידוד, כאשר קיר הבטון משמש כמסה ועליו חיפוי האבן.

Ytong Yerushalmit

שיטה 2- שלד איטונג עם חיפוי אבן:
בשיטה זו מהווים בלוקי האיטונג את הבידוד והמסה ועליהם מעגנים את חיפוי האבן.

Ytong Yerushalmit2

שיטה 3- האיטונג משמש כתבנית ליציקת הבטון:
בדומה לשיטה הראשונה משמש הבטון כמסה והאיטונג לבידוד, רק שבמקרה זה נבנה הקיר בהדרגה כאשר האיטונג משמש במקום טפסנות מצידו הפנימי של הקיר.

Ytong Yerushalmit1

כותרת לסרטון