בלוק האיטונג

האיטונג הינו פטנט שבדי שיובא לארץ ב-1951.

האיטונג מורכב מחומרים טבעיים: חול, מים, מלט וסיד. החומרים עוברים ערבול והתפחה לבלוק עצום ולאחר מכן מתבצע תהליך חיתוך לפי מידה. הבלוקים החתוכים עוברים תהליך אשפרה באוטוקלאב (תנור המופעל בקיטור), תהליך המבטיח בלוק סטרילי, חזק ובעל מבנה אחיד.

בלוק איטונג

בלוק האיטונג משלב בצורה האופטימאלית בידוד תרמי ומסה תרמית ולכן הוא המבודד הטוב ביותר.
איטונג ישראל שוקדת בכל זמן נתון על פיתוח ושכלול מגוון המוצרים וטיבם.

בשנים האחרונות עברו באיטונג לייצור בלוק על בסיס צמנטי, אשר שיפרה את חוזק הבלוק, עמידותו ברטיבות וחוזק הידבקות הטיח, כך שאין שום צורך בהכנה מיוחדת לפני יישום טיח.

 

כל היתרונות במוצר אחד:

  • בניגוד גמור למראהו הספוגי, איטונג סופח מים לאט יותר מכל בלוק אחר. מבנהו הייחודי של הבלוק מאפשר ללחות להתנדף בקלות ומונע היווצרות עובש ופטריות. עמידות החומר ברטיבות לאורך שנים רבות מציבה את איטונג כפתרון מצוין גם לקירות פנים בחדרים רטובים, ללא צורך בחומר מונע רטיבות.

         

  • ניתן לעגן על קיר איטונג מאות ק"ג בנקודה אחת, תוך שימוש בעוגנים ייעודיים. לאיטונג חוזק עיגון גבוה יותר במיוחד, הנובע ממבנהו הפנימי ההומוגני של הבלוק, האוחז בדיבל לכל אורכו.

        

  • מבנהו הייחודי של בלוק איטונג מקנה לו כושר ספיגת אנרגיה אנכי ואופקי המוסיף ליציבות המבנה. עמידותו הייחודית של האיטונג ברעידות אדמה, יותר מכל בלוק אחר, הוכחה במחקרים בינלאומיים ובתוצאות בשטח. בנייה באיטונג נפוצה מאוד במדינות ובאזורים המועדים לרעידות אדמה כמו יפן. משקלו הקל של האיטונג (כשליש ממשקל בלוק בטון באותו הגודל) חוסך בברזל בבניין, מפחית את העומס על השלד, מגדיל את עמידותו ברעידות אדמה .

 

 

כנסו לצפיה בסרטון על הרצפט החדש >>

כנסו לקטלוג חומרי בניין >>

כותרת לסרטון